Na Bali míří stále více Čechů a nám často někdo píše o tipy, kde se dobře najíst, či si vypít dobrou kávu, zamlsat a nebo zajít na dobrý drink. Jelikož se o nás ví, že jsme nejvíc #foodlovers, rozhodly jsme se na blog tyto tipy zařadit.

A začnu jednou z našich nejoblíbenějších restaurací v Canggu. Doporučila nám ji naše kamarádka Fee Fee z Francie, díky čemuž jsme věděly, že nešlápneme vedle. Bohužel vždycky jsme tam byly na večeři, z čehož nemáme kvalitní fotky z důvodů špatného světla. Ovšem nedávno jsme tam zavítaly na oběd a všechno hezky nafotily.

A proč se pro nás stala tato restaurace tak oblíbenou? Za její výhodu považuji dostatečný prostor na to, aby jste se tam vlezli bez rezervace a přitom se nemusíte bát, že tam bude hlava na hlavě. Já vždycky ocením pohodlné sezení. Přes den se vám naskýtá kouzelný pohled na zelená políčka a pokud přijdete k večeru, všude svítí barevná světýlka a svíčky, hraje příjemná hudba a vy můžete nasávat pohodovou dovolenkovou atmosféru.

 

Bali is getting to be more and more popular destination for Czech tourists so we get plenty questions to recommend where to go for good dinner or drink. Because we are well known as #foodlovers we’ve decided to include some tips for good restaurants, cafés etc. on the blog. First article is about our most favorite restaurant in Canggu which was recommended to us by our friend Fee Fee and trust us – what Fee Fee recommends is definitely the best choice! The biggest advantage of this restaurant is it’s huge space so you can go there without any reservation and don’t have to be worried that it will be overcrowded. It’s a cozy place with magical rice fields view during the day and colorful lights with super nice music during the evening. This is the right place to enjoy the real holiday atmosphere.

 

 

 

Často přijdeme tak hladové, že si objednáme alespoň předkrm na půl. Jinak bychom pošly hlady, neasi? 😀 A tady neuděláte chybu, pokud zvolíte jarní závitky – buď jen se zeleninou, nebo s kuřetem. My jsme na závitcích závislé už z Brna, kde se bez nich neobešla žádná naše návštěva sushárny. Ovšem tady tyhle spring rolls se posunuly na vyšší level. Křupavé, ale přitom šťavnaté a s nejlepší sladkokyselou omajdou. Doporučuje 10 z 10 Kopejdiček. Z předkrmů jsme už vyzkoušely i tuňákové rolky s avokádem a chutnaly nám taky moc! Ale kdybych si musela vybrat, volím rozhodně spring rolls!

 

Usually we are coming to this restaurant very hungry so we are sharing the starter for the beginning. The best choice is in our opinion the spring rolls that you can have just with vegetable or with chicken. Both of them are delicious but our favorite one is the veggie version. We’ve also tried tuna rolls with avocado and liked it but spring rolls still win.

 

 

Pokud bych vám měla doporučit jedno hlavní jídlo, nemohla bych se rozhodnout. Ono nám totiž, až na jeden přešlap, vždycky všechno hrozně chutnalo. The Ultimate burger patří k jednomu z těch dražších jídel, ale za tu cenu stojí. Kvalitní hovězí maso, křupavá zelenina, vajíčko a k tomu čtvrtky brambor. Ještě nikdy se mi ho nepodařilo sníst celý. A na BBQ Pulled Pork burgeru jsem si skoro vytvořila závislost. Neskutečná mňamka s trhaným vepřovým masem.. Ale jako u předchozího burgeru potřebuji vždycky dojížděče. Obojí se řadí spíše mezi prasárničky, proto si je dáme spíše výjimečně. Ovšem mezi jedno z jídel, které si dáváme celkem pravidelně, patří chicken satay s arašídovou omáčkou neboli kuřecí maso na špejli. Krásně šťavnaté grilované maso, křupavá zelenina a mňamózní arašídová omáčka. Jako přílohu můžete zvolit rýži, hranolky, brambory nebo salát. No asi musí být každýmu jasný, co volím já… #pommesfriteslover. Dokonce se konejším, že toto jídlo patří do kategorie healthy neboli ¨zdravé¨. Protože grilované maso a zelenina, že… A hranolky jsou z brambor, brambory=zelenina, takže vlastně mám přílohu skoro salát :-D.

 

If I recommend you the best main course I would not be able to choose just only one because we were always satisfied with our order (up to one error but it happens). I love the Ultimate Burger that is one of the most expensive meals in the menu but definitely worth it! High quality beef, crunchy vegetables, fried egg and potato wedges. It’s a very big portion so I never ate it all. My real guilty pleasure is the BBQ Pulled Pork Burger – incredibly tasty burger! But as in the previous case I always need some assistant to finish this meal. As the burgers are more junk food than the healthy food we don’t eat it much often. Our common choice is delicious chicken satay with peanut sauce.

 

 

 

I Kopejda miluje satay, ale když má chuť na víc Asie, volí Pad Thai nudle. Nabízí je jak ve verzi pro masožrouty s kuřecím masem a tygří krevetou, tak ve vege verzi s tofu. Nebyly to sice Kopejdiny nejlepší Pad Thai nudle v životě (s verzí z bistra s plastovýma židličkama v Khao Laku by asi prohrály), ale i přesto super volba.

 

Kopejda also loves satay but sometimes she orders Pad Thai noodles. Even if it’s not the best Pad Thai in the world still very delicious.

 

 

No a nebyly bysme to my, kdyby jsme to ještě nakonec vždycky nezapráskly nějakou tou sladkou tečkou, že jo… Z této restaurace prostě nesmíte odejít bez ochutnání jejich red velvet dortu a kokosového cheesecake. Jsem skoro odborník na red velvet a hned tak nějakým mě neuspokojíte.. Ale tenhle? Ten vás doprovodí do gastronomického nebe. Kopejda se naopak řadí k odborníkům na cheesecake a pokud to má příchuť kokosu? Zrodí se čirá láska. A nezapomeňte ke každému soustu přidat kokosovou křupinku a sosík! Protože kombo…

 

We can’t leave this restaurant without sweet treats! I love their Red Velvet Cake and trust me I’m the “Red Velvet” expert so I can recognize the really good one. Kopejda’s most favorite one is the Coconut Cheesecake with small coconut chips and smooth sauce – the best combo in coconut world!

 

 

 

Výběr v této restauraci je opravdu široký… Čerstvé džusy, smoothie, mladý kokos, drinky alko i nealko. Na své si přijdou vegeteriáni/vegani, masožravci, milovníci zdravé stravy nebo ryb. Disponují i širokou nabídkou jídel pro děti. Všechno, co jsme ochutnaly, bylo výborné. A už jsme tam vzaly i pár lidí a všichni s námi souhlasili. Ovšem jednou jsem šlápla trochu vedle… Měla jsem chuť na nějaké sea food a dala jsem si fisherman’s basket, který měl obsahovat rybu, kalamáry a krevety. No čekala jsem košík plný grilovaných dobrůtek. A přinesli mi prkýnko, kde byl kus smažené ryby, smažené tygří krevety, které ovšem nebyly oloupané a pár smažených kalamárů. Takže tohle bylo velké zklamání. A pokud zrovna nemáte chuť na smažené rybí trio, tak nedoporučuju.

Jestli budete na Bali, konkrétně v Canggu, tahle restaurace určitě stojí za vyzkoušení a já vám slibuju, že vás nezklame. Dejte nám vědět, jak se vám fotky a jídlo líbí a jestli byste si něco z toho dali :).

 

The menu of this restaurant is extensive so you can choose from different juices, smoothies, young coconut and other (non)alcoholic drinks etc. They have also a lot of vegetarian/vegan dishes so everybody can find what he likes. We can really recommend this restaurant so if you are planning to visit Canggu this should be your first foodie stop! Let us know if you likes our photos and the dishes!

 

Mějte se krásně!