Tím, že se živíme prací online, abychom mohly cestovat a být na Bali, jsme se nikdy netajily. O možnostech, jak si vyděláváme, se tady vůbec rozepisovat nebudu. Poslední dobou už takhle žije nebo cestuje po světě taková spousta lidí, že různých tipů a návodů je plný internet. Stačí sebrat odvahu (opustit komfortní zónu už je moc velké klišé), použít strejdu Googla a najít to, co by vyhovovalo právě vám.

Každopádně my jsme vždycky měly představu, že jednou nás bude tak trochu živit i něco v místě, kde se zrovna nacházíme. Ale nic netlačíme na pilu, protože věříme, že co se má stát, se prostě stane. A k nám opravdu přišla příležitost, která se neodmítá.

Přes naši kamarádku Sindy, která se stará mimo jiné o sociální sítě jedné surfařské školy v Kutě, jsme dostaly nabídku nafotit jim fotky k různým účelům, hlavně pro instagram (ten se tady hodně prožívá). A tomu se říká výzva… Měly jsme schůzku s marketingovou manažerkou zmíněné školy, která nám nastínila svoji představu, dojednaly jsme podmínky a mohlo se začít. V podstatě nám dala volnou ruku, což se vždycky hodí.

S holkama jsme se domluvily, že v sobotu uspořádáme focení, při kterém využijeme surfy a různé produkty z obchodu, který patří k surfařské škole. Sindy rozhodila sítě do nějakých facebookových skupin, ozvalo se pár holek, se kterýma jsme domluvily podrobnosti, a pak už jen stačilo doufat, že vyjde krásné počasí. Přece jen tu ještě pořád panuje období dešťů a i když prší málo, člověk nikdy neví, jak další den bude. Z Kuty holky přivezlo auto i s veškerýma proprietama a my se vydaly na Balangan, protože lepší spot na fotoshooting jsme si snad ani nedokázaly představit. Na to, že jsme “modelky” našly pomocí facebooku, kdy honorář za focení byl poukaz na lekce surfování, se sešla skvělá parta a všichni jsme si focení naprosto užily. Holky byly absolutně skvělé. Haley byla z Ameriky, Anita Chorvatka, která vyrůstala ve Švýcarsku, a Fee Fee typická Pařížanka. Tohle tady naprosto milujeme a jsme hrozně vděčné za tu příležitost potkávat nové a zajímavé lidi, vzájemně se poznávat a sdílet naše příběhy. Holky se typově lišily, ale všechny tři byly krásné, přirozené a hrozně přátelské. Hlavně žádné tuctové vychrtlé reklamy na hlad :). Od začátku jsme se shodly na tom, že chceme fotit normální, zdravé slečny, ve kterých se většina z nás pozná. I s tím větším zadkem, širšímy boky nebo celulitidou :).

 

 

 

 

 

Počasí jsme měly úplně na objednávku. Azurová obloha i barva moře. Nejdřív jsme vyfotily nějaké fotky s výhledem na pláž a moře nahoře na útesu a pak už jsme se přesunuly dolů přímo na pláž. Šíleně pálilo sluníčko a po nějakých dvou hodinách jsme toho měly všichni tak akorát. Před koncem focení nás přišly podpořit ještě dvě holky z Ameriky a Holandska, tak jsme je využily alespoň na nějaké hromadné fotky.

 

 

 

 

 

Celé naše sobotní dobrodrůžo jsme zakončily v oblíbené kavárně La Pasion, kterou vlastní stejný majitel, jako surfovou školu. Nafotily jsme pár promo fotek i tam a pak už si společně užívaly oběd a dobroty, které jsme si mohly objednat podle libosti. Domů jsme dojely utahané jako koťata, protože celou dobu pražilo slunce o stošet a ono i zdánlivě banální focení za těchto podmínek je pořádná fuška. Ani nechtějte vidět, kolik vzorů šatů už tady mám na sobě vypálených. Pomalu už se stydím vysléct i do plavek :-D.

 

 

 

 

 

Sobotním fotoshootingem ovšem naše spolupráce nekončí. Další dny jsme jely do Kuty nafotit zaměstnance a taky surf lekce se zákazníky. A již tento čtvrtek absolvujeme surf lekce i my, což doufám nikdo dokumentovat nebude :)). Ještě nás čeká spousta práce, ale užíváme si to a jsme rády, že jsou s naší prací spokojení a fotky i krátké videa se jim líbí. My se nemůžeme dočkat, co všechno nás ještě v rámci spolupráce čeká a těšíme se na každou příležitost.

 

 

 

Ještě bych chtěla na závěr upozornit, že nejsme profesionální fotografky a ani se za ně nepovažujeme. Nemáme na to vybavení a fotíme a upravujeme fotky pouze pro radost. Je to naše první větší příležitost a my jsme moc rády, že na sobě můžeme pracovat a rozvíjet se. Tak doufám, že se vám ochutnávka z našeho focení bude líbit. Dejte nám vědět 🙂

Mějte se krásně!