Já vím, já vím, je to už pěkně dlouho od posledního článku. Vzhledem k tomu, že se začaly množit dotazy ohledně toho, jestli jsme v pořádku, stále na Bali, zda máme v plánu pokračovat s blogem a proč nejsme aktivní tady ani na instagramu, nastal čas na nějaké “vysvětlení” toho, co se okolo nás v poslední době děje.

Jak už jste mohli zjistit v posledním příspěvku, nějak se nám nakupila práce. Začaly jsme čím dál více fotit a upravovat fotky ostatních v rámci spolupráce a na pořizování fotek nás dvou, či psaní článků na blog, nám nějak nezbýval čas, energie ani chuť. Najednou pro nás blog přestal být tak nějak „prioritní“ a dokonce jsme se shodly na tom, že se právě nacházíme ve stádiu, kdy se nám nechce veřejně sdílet naše soukromí a ani to, co naplňuje naše prosluněné dny na Bali. Vzhledem k tomu, že blog považujeme za svůj koníček a děláme ho kvůli sobě, nechceme se do něj nutit, protože pak to jde na výsledku znát.

 

 

 

Ale teď už k věci. Na konci února jsme odjížděly na plánované dobrodružství po Srí Lance s tím, že tam na nás určitě číhá spousta inspirace a o materiál na články nebude nouze. Jenže to jsme se tak trochu přepočítaly. Téměř ve všech oblastech, které jsme navštívily, bylo velmi špatné nebo žádné internetové připojení a to i přesto, že jsme měly koupená data a každé naše ubytování disponovalo Wi-Fi.. Následně jsme se potýkaly s problémem nedostatku zásuvek, kdy standardně na pokoji byly maximálně dvě a občas ještě jedna v koupelně, jako bonus. Když potřebujete nabít mobily, počítače a k tomu baterky do foťáků, nastává problém. Celou situaci neulehčilo ani to, že z důvodů nepokojů ve městě Kandy vláda zablokovala přístup na sociální sítě kvůli šíření nenávisti, takže jsme se nedostaly na facebook ani instagram. Pro někoho, pro koho jsou sociální sítě hlavním komunikačním kanálem se světem a tvoří část jeho příjmů, to může znamenat téměř tragédii. My jsme to naštěstí vzaly celkem sportovně a spíš se modlily, ať nám nezablokují i whats app, čímž denně vyhrožovali. O celém našem putování po Srí Lance chystám samostatné články, ve kterých se mimo výše uvedené dozvíte, v čem nás (ne)zklamala a proč to byl jeden z našich nejnáročnějších tripů vůbec. Prozradím, že se můžete těšit na pořádnou nálož fotek :)).

 

 

 

Ovšem zpátky na Bali jsme se vrátily tak vyčerpané, že jsme potřebovaly několik dnů na restart. I přesto všechno řeklo tělo dost a naše kroky vedly opět do nemocnice (kterou jsme navštívily už podruhé, takže se v některém z článků podělíme o to, jaký názor máme na lékařskou péči na Bali). Tam jsem si vyslechla diagnózu hnisavá akutní angína, nafasovala taštičku léků včetně antibiotik a odebrala se na 5 dní odpočívat do postele. V tom stavu se nic jiného ani dělat nedalo. Týden jsme se téměř nehly z vily, jen odpočívaly a nabíraly tolik potřebnou ztracenou energii a sílu. A musím říct, že nám to moc prospělo a ve výsledku jsme si to i dost užily :)).

Nicméně jsme si v poslední době uvědomily, že se z nás na jihu stávají tak trochu asociálky. Vzhledem k tomu, že na vile, ve které jsme dlouhodobě zůstávaly, se začaly kupit problémy, napadlo nás, jestli to není znamení přesunout se zase na chvíli někam jinam. Přestože Bukit milujeme a vždycky to bude naše srdcovka, rozhodly jsme se na nějakou dobu přestěhovat do Canggu. Ano, do toho města, které se hemží množstvím turistů a kam jsme nikdy nechtěly. A přesně ty důvody, kvůli kterým jsme tam nikdy nechtěly žít, nás tam nakonec zavedly. Canggu nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas, kde se najíst a taky je výborným startovním bodem pro výlety k objevování Bali. Dešťová sezona už totiž skončila (i když téměř nepršelo) a počasí nám začíná pořádně přitápět a my se doslova vaříme ve vlastní šťávě :)). Přestěhované jsme už víc než měsíc a nemůžeme si to vynachválit. Rozhodně to byla výborná volba!

 

 

Musím říct, že blogovací pauza nám dost prospěla. Nejdříve jsme tedy spíše uvažovaly nad tím, že blog zrušíme úplně, či pozastavíme. Nakonec nám to přišlo škoda, udělaly jsme pár technických změn a rozhodly jsme se s blogem pokračovat. Jen už trochu jinak. Nechceme už veřejně sdílet naše soukromí a celý náš Bali život na druhé straně světa, ale přispívat budeme jen tehdy, pokud na to budeme mít náladu, vhodnou příležitost a nebo chuť. Vytvořily jsme i pár novinek, jako třeba food tipy nebo tipy k výletům. Na Bali totiž míří stále více Čechů, tak věříme, že to někdo ocení. Navíc focení jídla je láska. A taky super výmluva, že na tu dobrotu jít musíte, protože ji potřebujete vyfotit na blog, že jo :)) Každopádně pár článků v záloze už mám, tak nebojte :)).

 

 

 

Doufáme, že i přes delší neaktivitu nám zůstáváte stále věrní a budou vás naše fotky a články bavit stejně tak, jako předtím :-).

Mějte se krásně!