V sobotu nás čeká několikadenní výlet do Malajsie, konkrétně tedy do Kuala Lumpur. A i přesto, že teď bydlíme v suprovém ubytku, jsme se rozhodly pro změnu. Říkáte si proč? Už od doby našeho odjezdu jsme měly plán, že na přelomu března a dubna pojedem na Srí Lanku. Poslední dobou je celý instagram a fejsbůček zahlcený fotkama ze Srí Lanky (protože tam teď panuje peckovní počasí) a tak jsme trochu googlily a zjistiliy jsme, že tam chceme zůstat o něco dýl, než původně plánované 2 týdny. Nejvyšší náklad těchto cest totiž tvoří letenky a víza (pokud se v dané zemi platí) a proto se paradoxně s delším pobytem náklady snižují.

Ale abych se vrátila k našemu víkendovému výletu do Malajsie. Naše dlouhodobé ubytování platíme měsíčně a to k 7. dni daného měsíce. A vzhledem k tomu, že naše víza budou trvat do 27.2., už by bylo nevýhodné platit si další měsíc, protože do toho data potřebujeme odletět na Srí Lanku. Takže jsme se rozhodly, že tu dobu, která nám zbyde do odletu, Bali ještě trochu procestujeme a tím pádem se během těch asi 20 dnů ubytujeme na několika různých místech.

 

 

 

 

A protože jsme střelci, na Srí Lanku si koupíme pouze jednosměrnou letenku. Ne, nechceme tam zůstat do doby, kdy máme naplánovaný odjezd na prázdniny do ČR. V půlce dubna nás totiž čekají nějaký radosti na Bali, navíc tady necháme všechny věci, a proto na Srí Lance strávíme maximálně měsíc a půl. Ale nechceme se vázat zpáteční letenkou, protože nevíme, jak se nám tam (ne)bude líbit a jak to bude vycházet finančně oproti životu na Bali. Takže na Srí Lance zůstaneme třeba 2 týdny, třeba měsíc a třeba celý měsíc a půl. Tahle naše svoboda nás na tom cestování baví asi úplně nejvíc :).

 

 

 

Naše velké kufry si necháme uskladněné u dobrých lidí na Bali a budeme cestovat pouze s příručními zavazadly a jedním malým kufříkem. Bez něj by jsme totiž nemohly mít žádnou kosmetiku přesahující 100 ml a když máme zásob dost, nechce se nám všechno na Srí Lance kupovat znovu. 100 ml opalovacího krému by nám asi moc dlouho nevydrželo, nehledě na to, že třeba deodoranty, parfémy atd. v malých velikostech ani nemáme. Na tohle odlehčené cestování se strašně těšíme a nemůžeme se dočkat.

Přece jen na Bali máme všechno, co potřebujeme, od oblečení, přes kosmetiku, až po elektroniku. Když už na pár dní cestujeme, přesouváme se autem, takže si můžeme vzít, co chceme. Tím pádem sbalit se do dvou malých baťůžků a mini kufru na neznámou dobu, tomu říkám výzva! Ono to totiž není jen o oblečení a kosmetice, ale musíme vzít taky foťáky, ať všechno zdokumentujeme a notebooky, na kterých potřebujeme pracovat. A to nemluvím o GoPro, stativu atd. Ono totiž všechny tyto věci mají docela objemné nabíječky, takže místa pro ostatní věci opravdu moc nezbyde :)).

 

 

 

 

Ale co už jsme se i za tu krátkou (ty jo, opravdu jsme tady už čtvrt roku?!?) dobu naučily, je to, že toho k životu opravdu moc nepotřebujeme. Botasky jsem za celou dobu obula 2x, když jsme se někam přesouvaly (protože se mi nechtěly tahat v batohu) a jinak tady taháme lehký letní šaty, žabky a občas nějaký ten svetřík, když teplota klesne na 25 stupňů :-D. Hlavně, že máme ještě z ČR kufry napěchované různým oblečením a botama :D. Na Srí Lance fungují prádelny stejně jako na Bali, takže sebou nemusíme tahat hromady oblečení, což vnímám jako velkou výhodu. A s kosmetikou to u nás vypadá úplně stejně… Vyčistíme si zuby, občas namázneme řasy řasenkou a večer použijeme pleťovou vodu. Toť vše. Jasně, ještě používáme opalovací krém (občas), deodorant (často) a parfém a myjeme sebe, i vlasy :-D. Víc toho opravdu nepotřebujeme. Ale když si vzpomenu na tu naši brněnskou koupelnu obstavěnou milionem různých kosmetických přípravků, musím se fakt smát :)).

 

 

 

 

Tak co? Jste zvědaví, jak se nám podaří sbalit, jak zvládneme přesun a za jak dlouho (a jestli vůbec) nám začne Bali chybět? Můžeme vám slíbit, že o našem dobrodružství vás budeme informovat a všechno poctivě zdokumentujeme. Těšíte se? My strašně moc… A víte co? Dělejte spontánní rozhodnutí! Neupadejte do stereotypu a občas se nebojte zariskovat! Mějte sny a plňte si je, ta pestrost dělá život totiž nejkrásnější :).

PS: A abych nezapomněla, od toho Kuala Lumpuru nás spousta lidí “odrazuje”, že je to nudný město a není tam nic moc k vidění. Ovšem my věříme, že si tam najdeme to svoje, jako na každým místě, kde jsme dosud byly a pak vás zahltíme fotkama a reportem. Tajně doufám, že to nebude trvat tak dlouho, jako třeba poslední článek z Thajska :-D. A věřím, že i ten necelý měsíc na Bali do odletu na Srí Lanku, bude plný skvělých míst a výletů, o kterých vám určitě napíšeme :).

Mějte se krásně!